Hogvartsas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogvartsas


 
rodiklisIeškotiLatest imagesRegistruotisPrisijungti

 

 Žiobariškieji ir magiškieji augalai

Go down 
AutoriusPranešimas
Tia Hilton
Direktorė
Tia Hilton


Taškai : 440
Reputacija : 0
Pranešimų skaičius : 205
Amžius : 27

Žiobariškieji ir magiškieji augalai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Žiobariškieji ir magiškieji augalai   Žiobariškieji ir magiškieji augalai Icon_minitimeAntr. 05 11, 2010 4:44 pm

ŽIOBARIŠKIEJI AUGALAI

Amalas
Amalas yra parazitinis augalas su baltomis uogomis. Daugelyje kultūrų jis naudojamas per Kalėdas, kaip papuošimas. Pagal tradiciją žmonėms, susitikusiems po amalu lemta pabučiuoti vienam kitą. Ši tradicija taip pat yra ir burtininkų pasaulyje, todėl Hariui ir Čo teko pirmą kartą pasibučiuoti. Vienintelis skirtumas tarp Žiobarų ir burtininkų amalo yra tai, kad aplink burtininkų amalų rūšį knibžda Nargliai.Bet kuriuo atveju, taip mano tik Luna Geranorė.

Ananasas
Mažas tropinis vaisius. Horacijus Trimitas labai mėgo cukruotus ananasus, ir jaunasis Tomas Ridlis padovanojo jam jų, norėdamas sužinoti informacijos apie horokrusus.

Ąžuolas
Yra didelė ąžuolų rūšių įvairovė, kurių daugiausia yra kilę iš šiaurės pusrutulio ir visi jie turi giles. Ąžuolo mediena yra naudojama lazdelių gamybai ir Hagrido lazdelė buvo pagaminta iš ąžuolo.Ji buvo sulaužyta per pusę, kai Hagridas buvo išmestas iš Hogvartso, nors jis ir paslapčia surinko visas dalis ir paslėpė jas rausvame skėtyje.

Bugienis
Bugienis yra krūmas, iš daugelio valstybių. Jis turi žalius spygliuotus lapus ir užaugina raudonas uogas, ir turi ryšių su Kalėdomis įvairiose kultūrose. Bugienio mediena naudojama lazdelių gamybai, ir Haris turi lazdelę, pagamintą iš šios medienos ir fenikso plunksnos.

Bukmedis
Mažas, lapus metantis medis, kilęs iš Europos ir Amerikos.Jo mediena naudojama gaminti burtų lazdelėms, nors jos ir drakono širdies gyslelės komplektas pono Olivanderio parduotuvėje buvo išbandyta Hario, tačiau jam ne itin tiko.

Čiaudažolė
Šis augalas tokį pavadinimą gavo todėl, kad vos tik jį pamosčius pradedama čiaudėti. Čiaudažolė yra labai į saulutę panašus augalas su baltais žiedais.Ir kaip vaistinis lipštukas ir skorbutas yra naudojamas kaip ingredientas į Susipainiojimo ir Apdujimo eliksyrus.

Čemerys
Šis į rožę panašus augalas dažniausiai auga soduose. Čemerys iš tikro priklauso rožių šeimai. Šis augalas yra geros reputacijos ir turi medicininių savybių ir žinoma turi asociacijų su kerėjimu. Čemerių lašeliai yra naudojami gaminant Ramybės eliksyrą , kurį Sneipas liepė pagaminti penktaisiais mokslo metais. Haris pamiršo juos įlašinti į katilą, todėl Sneipas iš jo vėl pasišaipė.

Drignė
Tai nuodingas augalas žalsvai geltonais žiedais. Dienraščio skelbime vienas asmuo pardavinėjo puokštę iš drignių ir vyšninių šunvyšnių, bei vazoninę vaistinę mandragorą.

Dilgėlė
Labiausiai paplitusi dilgėlių rūšis yra aštriosios dilgėlės, taip pat yra daug kitokių rūšių, yra tokių, kurios gelia ir yra tokių, kurios ne. Šalia to, kad jos gelia, dilgėlės taip pat turi medicininių savybių. Džiovintos dilgėlės taip pat yra naudojamos kaip sudedamoji dalis į šunvotės vaistų eliksyrą.

Diktonas
Dar žinomas kaip Karštas Krūmas (šį pavadinimą jis užsitarnavo dėl fakto, kad jis labai greitai užsidega), šis augalas yra su šviesiai purpuriniais žiedais. Praeityje jis buvo labai vertinamas, nes turėjo medicininių savybių, nors tai truko ne ilgai ir jis yra naudojamas ir dabar. Diktonas yra įtrauktas į „Tūkstantis magiškų augalų ir ir grybų “ knygą ir Haris skaitė apie jį, kai Hagridas sėlino į biblioteką, kad gautų knygą apie drakonus. Madam Pomfri taip pat davė diktono Drakui Smirdžiui, po to, kai Haris puolė jį Sectumsempra kerais, norėdama sumažinti galimybę likti randams.

Geltonasis narcizas
Šis augalas su geltonais arba baltais žiedais, ankščiau minėtas Žiobarų tautosakoje, auga nuostabioje požemio karalystėje ir taip pat yra gana dažnai naudojamas kaip nuodas. Tai yra ingredientas į Gyvosios mirties nuodus, pats stipriausias migdomasis gėrimas, žinomas tarp burtininkų.

Gluosnis
Gluosnis yra periodiškai lapus metantis medis, dažniausiai augantis šiaurės pusrutulyje. Ten yra daug gluosnių tipų ir taip gluosnis svyruoklis, kuris yra puikiai visiems žinomas. Jo mediena yra naudojama lazdelių gamybai ir Lilė Poter turėjo (gana šmaikščią, anot pono Olivanderio) lazdelę iš gluosnio medienos, tuo tarpu nauja Ronio lazdelė taip pat yra iš šio medžio.

Imbieras
Imbieras yra dažnai naudojamas maistui gaminti ir labai skaniai kvepia. Taip pat jo šaknys naudojamos pagaminti Proto eliksyrui.

Juodmedis
Šis amžinai žalias medis kilęs iš Indijos, garsus savo gausia juoda mediena. Juodmedis yra naudojamas burtų lazdelių gamybai ir Haris lazdelę iš juodmedžio ir vienaragio plauko pono Olivanderio parduotuvėje, tačiau jos jis neišsirinko.

Kiaulpienė
Paprastai žydinti geltonai, laukinė gėlė. Hagridas vieną kartą pasiūlė Hariui kiaulpienių sulčių, kai jis svečiavosi pas jį.. Kiaulpienių sultys yra pagaminamos iš augalo šaknų ir turi truputį medicininių savybių.

Klevas
Tai yra periodiškai lapus numetantis medis, kurio mediena yra naudojama lazdelių gamybai. Haris nesėkmingai išbandė klevo medienos ir fenikso plunksnos lazdelę pono Olivanderio lazdelę.

Kopūstas
Žalia lapinė daržovė, auganti ir valgoma visame pasaulyje. Hagridas kažkada tvirtino, kad jo kopūstus plotelį Hogvarste ėda šliužai ir jis Mušeikų Skersgatvyje nusipirko truputį repelento, skirto vabzdžiams atbaidyti. Galimas daiktas, kad šliužai tikriausiai geriau ėda mėsą negu kopūstus, , todėl Hagridas turi būti šiek tiek ūkiškesnis su šia tiesa.

Kukmedis
Kukmedis yra nuodingas visžalis medis, kuris auga beveik daugelyje regionų visame pasaulyje. Kukmedžiai asocijuojasi su gyvenimu ir mirtimi, jie gali pragyventi daug amžių, bet jo produkcija gali turėti stiprų poveikį ar net nužudyti gyvūnus bei žmones. Kukmedžiai dažniausiai auga kapinėse ir prie bažnyčios. Kukmedžio mediena naudojama lazdelių gamybai ir Valdovas Voldemortas turi lazdelę iš šios medienos ir fenikso uodegos plunksnos. Voldemorto draugystė su nuodais ir neįtikėtinai ilgai išgyvenančia šios lazdelės mediena yra aiški.

Kurpelė
Šis augalas taip pat vadinamas vienuolio gobtuvu arba vilko nuodais ir jis yra pakankamai nuodingas, kad nužudytų žmogų, kuris jį suvalgo. Tai yra aukšta gėlė, priklausanti vėdrynų šeimai ir gali turėti mėlynus, violetinius, geltonus, rausvus arba baltus žiedus. Kurpelei yra liepta bet kurį, kuris ją valgys, paversti vilkolakiu, bet nužudyti ją valgantį vilkolakį, jam esant transformuotoje būsenoje. Tai paremta tikra žiobariška tautosaka , labiau nei poteriškąja, kadangi knygose nėra duota jokios informacijos apie augalą. Realybėje, kaip ir minėta prieš tai, Kurpelė yra mirtinai nuodinga ir paprasčiausiai nužudys bet kurį, kuris ją suvalgys.

Metėlė
Šis gana dažnai pasitaikantis augalas, turi puikų skonį ir kvapą. Jis taip pat turi medicininių savybių ir iš jo galima pagaminti tonizuojančius gėrimus.Ji dažnai dedama į alkoholinius gėrimus ir taip pat į Gyvosios mirties nuodą.

Moliūgas
Moliūgai yra populiariausias maistas burtininkų pasaulyje.: tu gali moliūgų pyrago nusipirkti Hogvartso Eksprese, taip pat gali atsigerti moliūgų sulčių traukinyje į Hogvarstą ir jeigu tu mėgsti stiprius gėrimus, tu gali pamėginti išgerti didelę statinę moliūgų sulčių. Visų įsitikinimu, burtininkų moliūgai yra daug gražesni negu žiobarų, kurie yra tiesiog siaubingi, kaip mano burtininkai.. Hagridas šalia savo trobelės augino moliūgus, kurie užaugdavo gana dideli ir būdavo naudojami kaip dekoracijos Didžiojoje salėje, per Helovino puotą.

Palisandras
Fler Delakur lazdelė buvo pagaminta iš palisandro medienos, o viduje buvo jos senelės Velos plaukos ir, pasak Olivanderio, yra gana karštakošiška.

Rūta
Šis labai kvepiantis krūmas, su geltonais žiedais yra kilęs iš Azijos. Madam Pomfri pagamino Roniui ekstraktą iš rūtų, norėdama jį išgydyti po to, kai jis buvo apsinuodijęs Smirdžiaus midumi. Madam Pomfri sutaisė Roniui rūtų ekstraktą, kad jis pasveiktų po to, kai Trimito kabinete jis pradėjo dusti ir putoti.

Raudonmedis
Raudonmedis yra naudojamas lazdelių gamybai ir Džeimsas Poteris turėjo lazdelę, pagamintą iš raudonmedžio.

Saulutė
Europoje paplitusi laukinė gėlė su baltais ir geltonais žiedais.. Šaknys naudojamos kaip ingredientas gaminant Susitraukimo eliksyrą.

Skorbutas
Šis baltai žydintis krūmas, tipiškai auga pakrančių srityse.Jo vardas atsirado dėl fakto, kad jo lapuose gausu vitamino C, ir gana dažnai yra valgomas jūreivių, kad sumažintų padarinius dėl ilgo buvimo jūroje. Panašiai kaip ir vaistinis lipštukas, skorbutas yra "labiausiai efektingas norint sukelti smegenų karštinę“ ir jis taip pat yra naudojamas kaip ingredientas į Susipainiojimo ir Apdujimo eliksyrus.

Skroblas
Skroblas yra mažas medis iš beržų šeimos. Skroblo mediena yra naudojama gaminti lazdelėms ir Viktoras Krūmas turi lazdelę iš šios medienos ir drakono širdies gyslelės.

Šalavijas
Šalavijas yra augalas, naudojamas gaminti maistui ir jam suteikiantis pipirų skonį. Šalavijas savo gydomosiomis kvapniosiomis medžiagomis taip pat ramina nervus ir malšina gerklės skausmą. Kentaurai degina šalaviją ir iš dūmų simbolių ir formų spėja ateitį.

Šeivamedis
Šis krūmas turi tamsiai raudonas uogas ir baltus žiedus. Iš žiedų yra gaminamas vynas, kurį Vizliai gėrė šį gėrimą per vakarienę ir taip pat seniau prieš Pasaulio Kvidičo Taurės varžybas. Galimas daiktas, kad jie mėgavosi vynu šiek tiek per daugiau negu klausėsi Persio burbėjimo apie tai, koks jis yra svarbus.

Vaistinis lipštukas
Šis augalas panašus į salierą, kurio vaisiai ir sėklos naudojami valgio gaminimui. Remiantis viena Hario knyga, vaistinis lipštukas yra "labiausiai efektingas norint sukelti smegenų karštinę ir todėl plačiai vartojamas Susipainiojimo ir Apdujimo eliksyrams taisyti, kai burtininkas nori sukelti karštakošišką nuotaiką ir neatsargumą.

Vaistinė šunvyšnė
Labai nuodingas augalas dar žinomas kaip šunvyšnė.. Abiejų rūšių augalo lapai ir uogos yra nuodingos ir žmogus, paragavęs jų gali numirti. Vaistinės šunvyšnės dalis yra naudojama ir eliksyrų gamybai, todėl kiekvienas Hogvartso mokinys privalo jų turėti.

Vynmedis
Vynmedis yra vijoklinis augalas, tačiau jo pavadinimas toks yra dėl užauginamų vaisių-vynuogių. Šis augalas yra tvirtas, turi sumedėjusį stiebą ir yra naudojamas lazdelių gamybai. Hermiona turi lazdelę iš vynmedžio medienos ir drakono širdies gyslelės.

Vyšnia
Medis, turintis patrauklius žiedus ir skanius vaisius. Vyšnios naudojamos lazdelių gamybai , ir naujausia lazdelė yra dovanota Neviliui, po kovos Magijos Departamente, pagaminta iš vyšnios ir vienragio plaukelio. Nevilis manė, kad tai yra paskutinė tokia lazdelė, parduota pas poną Olivanderį, ir ji buvo jo pražudyta.

Uosis
Didelis, lapus metantis medis ,kurio mediena yra naudojama gaminant burtų lazdeles. Ronio Vizlio ir Sedriko Digorio pirmosios burtų lazdelės buvo
pagamintos iš uosio.
Atgal į viršų Go down
https://hogvartsas.forumeiros.com
Tia Hilton
Direktorė
Tia Hilton


Taškai : 440
Reputacija : 0
Pranešimų skaičius : 205
Amžius : 27

Žiobariškieji ir magiškieji augalai Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Žiobariškieji ir magiškieji augalai   Žiobariškieji ir magiškieji augalai Icon_minitimeAntr. 05 11, 2010 4:45 pm

MAGIŠKIEJI AUGALAI

Abisinijos figmedžiai
Hario klasė antraisiais mokslo metais per herbalogijos pamoką, mokėsi genėti raukšlėtuosius Abisijos figmedžius ir nešė jų šakeles į komposto krūvą. Figmedžiai taip pat naudojami kaip ingredientai į vieną eliksyrą, kurį Sneipas liepė pagaminti Neviliui.

Baisioji šaknis
Šis augalas truputį priminė žalią svogūną. Pasak Lunos Geranorės jis puikiai atbaido Rajūnus Pliumpius (nors iš tikrųjų neaišku,jie egzistuoja,ar ne), nors tai turėtų sukelti abejones.

Čirškėlės
Hario klasė dirbo su čirškėlėmis penktaisiais mokslo metais. Pamoka vyko tuo metu, kai iš Azkabano buvo pabėgę Mirties Valgytojai. Zuzaną Bouns, kurios dėdė, teta ir pusbroliai žuvo lydėjo šiurpi šlovė ir ji, per herbalogijos pamoką Hariui prisipažino, jog jau suprato, ką reiškia būti juo, mestelėdama per daug slibinų mėšlo į savo lovelį su čirškėlėmis ir jos nepatintos ėmė raitytis ir cypti.

Dedešva
Kentaurai degina šį augalą kartu su šalaviju ir ijų dūmuose ieško įvairių formų bei simbolių, kad atspėtų ateitį

Gagenantys narcizai
Profesorė Diegavirtė turėjo gagenančių narcizų penktuosius Hario mokslo metus. Kai Levanda ir Parvatė ėjo aplankyti profesorės Treloni, kuri buvo atleista dėl to, kad maištavo prieš Ambridž, jos nunešė truputį gelsvų narcizų. Levanda mano, kad tokie narcizai yra labai gražūs, ne taip, kaip profesorės Diegavirtės gagenantys narcizai.

Geltonos kopūstinės gėlės
Kai Haris skraidė per kvidičo varžybas su Klastūnynu, jis nukrito ant žemės, susilaužė rankos kaulus ir atsidūrė ligoninėje. Tada Hagridas atnešė jam truputį gėlių, kurios jo džiaugsmui, priminė geltonus kopūstus. Geltona kopūstinė gėlė nėra tikrasis šio augalo pavadinimas, tačiau toks pavadinimas yra naudojamas Žiobarų pasaulyje.

Gluosnis galiūnas
Šis didelis ir gana agresyvus medis, puolantis kiekvieną, kuris tik jį pasiekia. Gluosnis Galiūnas auga Hogvartso žemėje nuo tada, kai Remas Lubinas pradėjo lankytis mokykloje. Iki šiol jis gyveno ramiai, kol Haris, skrisdamas į mokyklą Fordu, atsitrenkė į jį, antraisiais mokslo metais ir vėliau susilaužė savo šluotą- Aureolę 2000,per Kvidičo varžybas. Hogvartso mokiniams griežtai draudžiama artintis prie šio medžio ir tikriausiai dėl jo grėsmingos išvaizdos visi laikosi šios taisyklės. Gluosnis galiūnas turi ataugą kamiene ir kai atsiranda spūstis ji sustabdo medžio ataką. Nėra žinoma, ar tokiomis savybėmis yra tik vienas.

Iltingoji begonija
Augalas, su kuriuo Haris susidūrė per vieną herbalogijos pamoką.

Keriaužis
Hario klasė mokėsi apie keriaužius šeštaisiais mokslo metais, herbalogijos pamokoje. Augalas primena nepavojingą gumbuotą kelmą, bet kai jį puola ir bando ištraukti ankštį, jis suspaudžia ranką, tartum kokiais spąstais. Jis naudojamas sugauti ir padaryti bejėgiu grobį. Keriaužis yra maždaug greipfruto, žalios spalvos ir nemaloniai pulsuoja. Ankštis yra pilna blyškiai žalių tūbelių, kurios raitėsi it kirminai. Hario klasė turėjo ištraukti ankštis ir jas išspausti.

Kiniškas čiaukšnojantis Kopūstas
Hermiona nurašinėjo tai, ką ji su Hariu ir Roniu surado bibliotekoje apie vieno eliksyro sudedamąsias dalis ir paminėjo šį augalą.

Mimbulus Mimbletonia
Pasak Nevilo, šis augalas yra labai labai retas ir yra kilęs iš Asirijos. Jis gavo jį gimimo dienos proga iš senelio brolio Algi. Jis buvo panašus į pilką kaktusą, bet jam vietoj spyglių augo votys. Nevilis, norėdamas parodyti, ką jo Mimbulus Mimbletonia, bakstelėjo į augalą plunksna ir iš jo vočių pasipylė skystis, tirštos tamsiai žalios čiurkšlės, kurios smirdėjo šviežiu mėšlu. Tai buvo smirdasultės, tačiau jos nėra nuodingos. Per metus jis gerokai paaugo, ir Nevilis,v ažiuodamas namo Hogvartso ekspresu glostė jį, o šis įdomiai mykė.

Mėsėdžiai medžiai
Hermiona skaitė knygą „Pasaulio mėsėdžiai medžiai“ šeštaisiais mokslo metais, per herbalogijos pamoką. Jie tada mokėsi apie Keriaužiu, kuris priklauso mėsėdžių medžių tipui ji norėjo rasti informacijos, kaip geriausia suspausti jo ankštį

Mandragoros
Mandragora kuokštuotas, rusvai žalias magiškas augalas. Ji dar yra žinoma kaip Kaukelis, naudojama kaip gaivinamasis vaistas. Augalas įeina į daugybę priešnuodžių, bet yra labai pavojinga: žmogus, išgirdęs Mandragoros riksmą gali mirti, todėl dirbant su jomis yra naudojamos ausinės. Mandragorų stiprinamasis ekstraktas padeda atverti suakmenėjusį žmogų į 'tikrą', gyvą.

Nuodingieji čiuptuvėliai
Haris netikėtai susipažino su šiuo augalu per pirmąją herbalogijos pamoką antraisiais mokslo metais, tuo metu, kai profesorė Diegavirtė pranešė, jog šiemet jie eis į trečiąjį šiltnamį, kuriame daugelio manymu, turėjo būti daug įdomesni ir pavojingesni augalai. Tai dygus, tamsiai raudonas augalas ilgai čiuptuvėliais naudojamas spęsti gyvūnams spąstus.

Sparnuotė
Šis augalas, labai panašus į Velnio raizgus, bet daug svarbesnis ir ne toks pavojingas. Kai Broderikas Boudis palietė velnio raizgus jie jį pasmaugė Šv. Skutelio ligoninėje, nes hilerė Miriam Straut skatino jį laistyti šį augalą galvodama, jog tai nepavojinga sparnuotė.

Svogūnėliai šokliai
Šį magiškų svogūnėlių tipą Hario klasė gavo persodinti ketvirtaisiais mokslo metais, per herbalogijos pamoką. Vienas svogūnėlis ištrūko Hariui iš rankų ir skaudžiai vožė jam per veidą. Švilpyniukai, su kuriais grifiukams tada vyko herbalogija piktai nusijuokė, mat visi pyko ant jo dėl to, kad šis pateko į Ugnies taurės turnyrą.

Stingdomosios pupelės
Ši raukšlėtai atrodanti pupa yra dedama kaip sudedamoji dalis į Gyvosios mirties nuodą, kurį Haris turėjo sutaisyti per nuodų ir vaistų pamoką profesoriui Trimitui, kuris tam, kam pavyks jį sutaisyti geriausiai padovanos buteliuką sėkmės eliksyro. Haris, gavęs Netikro Princo knygą su įvairiomis pastabomis rado, kaip pagaminti ir Gyvosios mirties nuodą ir ten rado užrašą, jog stingdomosios pupelės sunka geriau išsiskiria jas traiškant su sidabrinio durklo geležte, o ne pjaustant.

Šokinėjantys šungrybiai
Apie juos Haris mokėsi antraisiais mokslo metais. Ernis Makmilanas mandagiai paprašė Hario paduoti rupūžių pintinę ir tada Haris pasijuto ramesnis, nes Ernis manė, jog jis yra klastuolio įpėdinis.

Pūsliagumbiai
Haris manė, kad tai patys bjauriausi augalai, kokius jam teko matyti. Jie panėšėjo į juodus šliužus ir šiek tiek raitėsi savo duobutėse. Išspaudus jų turinį, išbėga gelsvai žalsvas skystis, smarkiai dvokiantis benzinu. Jeigu jie turi kontaktą su oda, ant jos akimirksniu iššoka didelės geltonos pūslės. Tačiau vis dėl to atskiesti jie yra puikūs vaistai nuo spuogų.

Vaistinė mandragora
Jauna vaistinė mandragora yra kuokštuotuotas rausvai žalias augalas. Jokių aprašymų apie suaugusią mandragorą nebuvo duota. Dar žinoma kaip kaukelis, mandragora yra labai efektyvus gaivinamasis vaistas.Ji taip pat įeina į daugumą priešnuodžių, tačiau yra labai pavojinga, nes žmogus, išgirdęs mandragoros riksmą, gali mirti.Su šiuo augalu Haris susipažino antraisiais mokslo metais, kai per herbalogijos pamoką profesorė Diegavirtė liepė mokiniams jas persodinti. Žinoma, prieš tai užsidėjus ausines. Kai buvo atvertas Paslapčių kambarys, ir kažkas akmeniu pavertė Džastiną Finč-Flečlį ir Beveik Begalvį Niką, madam Pomfri norėjo juos išgydyti mandragorų stiprinamuoju ekstraktu, kuris juos vėliau atvertė žmonėmis.

Virpantis krūmas
Tai yra virpantis krūmas, kurį mokiniai genėjo ketvirtaisiais mokslo metais, per herbalogijos pamokas.

Velnio raizgai
Šis augalas su ilgais vijokliais ir panašus į gyvatės ūselius yra naudojamas paspęsti gyvūnams spąstus. Velnio raizgai jaučia, kada grobis yra susijaudinęs ir iš karto siunčia savo ūselius pas jį.Ur kuo daugiau auka deda pastangų išsilaisvinti, tuo ūseliai stipriau jį apraizgo. Šis augalas mėgsta tamsą, drėgmę ir šviesoje šilumoje jis išlaisvina savo aukas. Pirmaisiais mokslo metais apie šį augalą Hario klasė mokėsi per herbalogijos pamoką, kuri buvo naudinga Hariui, Roniui ir Hermionai, kai šis juos sustabdė ir apraizgė, kai leidosi pro angą link Išminties akmens. Velnio raizgai taip pat negyvai pasmaugė Broderiką Boudį, kai šis, gulėdamas ligoninėje, juos palietė manydamas ,jog tai paprasčiausia sparnuotė.

Žiaunažolė
Šis augalas aprašytas knygoje „Mamiškieji Viduržemio jūros baseino šalių vandens augalai ir jų savybės“. Jis atrodė lyg gleivėta puokštė, pilkšvai žaliai žiurkės uodega turėjo nemalonų, bet labai daug naudingų savybių turintį audinį. Kai jų suvalgo žmogus, jam išauga žiaunos, atsiranda pelekai, gali kvėpuoti po vandeniu ir taip ilgiau plaukioti ir būti po vandeniu. Hariui šitai papasakojo ir žiaunažolių atnešė Dobis, norėdamas padėti susidoroti su antrąją užduotimi Ugnies taurės varžybose.
Atgal į viršų Go down
https://hogvartsas.forumeiros.com
 
Žiobariškieji ir magiškieji augalai
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Hogvartsas :: Hogvartso teritorija :: III aukštas :: Biblioteka-
Pereiti į: